CUPA TSD SIBIU LA FOTBAL

publicat: luni, 12 martie, 2012

La competiția organizată de tinerii din cadrul organizaţiei PSD Sibiu în perioada 10-11 martie 2012 au participat un număr de 14 echipe de fotbal, exclusiv studenți. Finala mare a fost disputată de echipele ”Copiii de la 402” și ”Rezervele”, trofeul fiind adjudecat de echipa ”Rezervele” care s-a impus cu scorul de 6-1. Locul 3 a fost ocupat de echipa ”Insulele Feroe” care a câștigat finala mică cu scorul de 5-2 în fața echipei ”ULBS”. Competiția a reunit peste 150 de studenți înscriși din cadrul facultățiilor din municipiul Sibiu.

“Scopul organizării acestei cupe de fotbal intre studenţi a avut ca şi scop promovarea şi susţinerea sportului in rândul tinerilor şi orientarea tinerelor talente către cluburile sportive” a declarat Marin Horaţiu preşedintele Organizaţiei Municipale TSD Sibiu.